VEILIG EN VERTROUWD BIJ ZWEMSCHOOL SHOEBI
Kleine zwemschool, groots in aandacht voor zwemmers en ouders
Een kind moet zich tijdens de zwemles niet alleen veilig ín het water, maar ook veilig en vertrouwd rondom het water voelen.
Bij Zwemschool Shoebi vinden we het belangrijk dat kinderen met plezier naar de zwemles komen, zichzelf durven te zijn en zich prettig voelen bij onze zwemjuffen. Ouders moeten hun kind met een gerust gevoel aan ons kunnen toevertrouwen.
Daarom besteden we bewust aandacht aan zowel fysieke als sociale veiligheid.
VOG voor onze medewerkers
Iedere medewerker die bij Zwemschool Shoebi komt werken en betrokken is bij onze zwemlessen, dient in het bezit te zijn van een geldige Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) die past bij de werkzaamheden.
Een VOG is voor ons een belangrijke basisvoorwaarde voor het werken met kinderen.
Ook binnen de Licentie Nationale Zwemdiploma's is sociale veiligheid een belangrijk onderdeel. De Nationale Raad Zwemveiligheid noemt screening en het bezit van een VOG voor zwemonderwijzers als één van de kwaliteitscriteria.
Wij werken volgens de Gedragscode Zwembranche
Onze medewerkers worden geacht te werken volgens de Gedragscode Zwembranche.
Deze gedragscode beschrijft wat professioneel en gewenst gedrag binnen het zwemonderwijs is en biedt duidelijkheid over wat kinderen, ouders, bezoekers en collega's van een zwemonderwijzer mogen verwachten. De gedragscode is juist in het zwemonderwijs belangrijk, omdat lichamelijk contact soms noodzakelijk is voor instructie, correctie of veiligheid.
Veiligheid bespreken we met elkaar
Veiligheid is voor ons niet iets wat alleen op papier staat.
Tijdens onze teammeetings bespreken we regelmatig onderwerpen rondom veiligheid en het welzijn van onze zwemmers. We bespreken situaties uit de praktijk, maken afspraken met elkaar en kijken waar we dingen kunnen verbeteren.
Daarbij vinden we het belangrijk dat onze juffen zich vrij voelen om iets met elkaar te bespreken of elkaar ergens op aan te spreken.
We willen een team waarin we samen verantwoordelijkheid nemen. Zien we iets, twijfelen we ergens over of voelt een situatie niet goed? Dan bespreken we dit.
Dat geldt voor veiligheid in het zwembad, maar ook voor de manier waarop we met kinderen, ouders en elkaar omgaan.
Jaarlijks EHBO en Lifeguard
Veiligheid vraagt om blijven oefenen
Bij Zwemschool Shoebi vinden we het belangrijk dat onze zwemjuffen niet alleen deskundig zijn in het geven van zwemles, maar ook weten hoe ze moeten handelen wanneer er onverwacht iets gebeurt.
Daarom besteden wij ieder jaar opnieuw aandacht aan EHBO en Lifeguard/levensreddend handelen. Tijdens deze trainingen worden kennis en praktische vaardigheden opgefrist en geoefend, zodat onze medewerkers weten wat ze moeten doen wanneer snel en adequaat handelen noodzakelijk is.
Denk hierbij aan eerste hulp bij een ongeval, het herkennen van een noodsituatie, handelen bij een incident in of rondom het water en levensreddend optreden.
We hopen deze vaardigheden natuurlijk zo min mogelijk nodig te hebben. Maar áls er iets gebeurt, willen we goed voorbereid zijn.
Veiligheid is voor ons geen eenmalig certificaat, maar iets waar we als team aan blijven werken.
Een zwemjuf mag helpen en corrigeren
Tijdens zwemles is lichamelijk contact soms noodzakelijk. Een zwemjuf kan bijvoorbeeld een arm of been in de juiste positie helpen brengen, een kind ondersteunen bij het drijven of onmiddellijk ingrijpen wanneer een onveilige situatie ontstaat.
Dat hoort bij goed zwemonderwijs. Tegelijkertijd vinden we het belangrijk dat dit contact altijd functioneel, professioneel en passend bij de situatie is. Ook de Gedragscode Zwembranche maakt dit onderscheid.
Ook kinderen moeten zich gehoord voelen
Veiligheid betekent voor ons ook dat een kind mag aangeven wanneer het iets spannend, vervelend of niet prettig vindt.
We willen kinderen leren dat ze dit mogen zeggen en dat er naar hen wordt geluisterd. Tegelijkertijd proberen onze zwemjuffen kinderen natuurlijk op een positieve manier uit te dagen om steeds een klein stapje verder te komen.
Vertrouwen, plezier en veiligheid vormen de basis waarop een kind kan leren zwemmen.
Heeft u als ouder een vraag of een niet-pluisgevoel?
We vinden open communicatie met ouders belangrijk. Heeft u een vraag over een situatie tijdens de zwemles, maakt u zich ergens zorgen over of wilt u iets met ons bespreken? Neem dan contact met ons op.
Ook wanneer u niet precies kunt aangeven wat er aan de hand is, maar ergens geen prettig gevoel bij heeft, horen we dit liever wel dan niet.
Zwemschool Shoebi
06 46293233
administratie@zwemschoolshoebi.nl
Centrum Veilige Sport Nederland
Naast contact met ons kunt u bij vragen, twijfels of een melding over grensoverschrijdend gedrag ook terecht bij Centrum Veilige Sport Nederland (CVSN).
Het Centrum Veilige Sport Nederland is er voor iedereen in de sport die vragen of twijfels heeft of een melding wil doen. Ook ouders kunnen er terecht voor een luisterend oor, advies en ondersteuning.
Centrum Veilige Sport Nederland
Veiligheid maken we samen
Een VOG, een gedragscode en duidelijke afspraken zijn belangrijk. Maar sociale veiligheid ontstaat vooral door iedere dag goed te kijken, naar kinderen te luisteren, met ouders te communiceren en als team met elkaar in gesprek te blijven.
Want ieder kind verdient een zwemles waarin het zich veilig, gezien en vertrouwd voelt.


